Łaźnie - „W zdrowym ciele zdrowy duch.”
Łaźnia parowa wywodzi się z kręgu śródziemnomorskiego. W odróżnieniu od sauny nie jest zbudowana z drewna. Pomieszczenie w całości wyłożone jest mozaiką ceramiczną. Jako okładziny ścian stosuje się przede wszystkim mozaikę szklaną. Wyposażona jest w generator (wytwornicę) pary wodnej, konieczne jest też wspomaganie dopływem świeżego powietrza. Cechą charakterystyczną łaźni parowej jest stosunkowo niska temperatura oraz bardzo wysoka wilgotność sięgająca 100%.

Kąpiel w łaźni parowej – jest niezwykle orzeźwiająca! Kłęby pary, penetrując skórę, dokładnie ją oczyszczają i regenerują, kąpiel odpręża umysł. Łagodna temperatura i bardzo wysoka wilgotność obniżają napięcie mięśni. Skóra staje się wyjątkowo gładka i miękka. Z dobrodziejstw kąpieli parowej mogą korzystać także ci, którzy źle znoszą gorące powietrze sauny. Dla większości użytkowników łaźni parowych najbardziej komfortową temperaturą jest 45 stopni C. Dzięki panującym w łaźni warunkom możliwe jest o wiele dłuższe korzystanie z jej regenerujących walorów. Jednorazowa kąpiel w łaźni może przeciągnąć się, aż do kilkudziesięciu minut. Gorąca para oddziałuje szczególnie zdrowotnie na osoby cierpiące na schorzenia układu oddechowego, szczególnie przy chorobach górnych dróg oddechowych. Pomaga też przy bólach reumatycznych.

W naszej ofercie posiadamy łaźnie


Hammam zwany inaczej łaźnią turecką. Wzorowany jest na łaźni rzymskiej. Hammam jest bardzo popularny nie tylko w Turcji, ale także w krajach północnej Afryki, od Egiptu po Maroko. W hammamie panuje bardzo wysoka temperatura ok. (32-60 stopni C) i unosi się para wodna. Tepidarium / Caldarium jest to typ łaźni, w której temperatura zbliżona jest do temperatury ciała oraz cechuje się niską wilgotnością. Celem jest regeneracja organizmu i wzmocnienie systemu odpornościowego, działa zapobiegająco i leczniczo. Zalecany czas przebywania wewnątrz to ok. 30 min. Łaźnia parowa wywodzi się z kręgu śródziemnomorskiego. W odróżnieniu od sauny nie jest zbudowana z drewna. Jako okładziny ścian stosuje się mozaikę szklaną. Wyposażona jest w generator (wytwornicę) pary wodnej, która umieszczana jest poza obrębem łaźni. Konieczne jest też wsparcie dopływem świeżego powietrza. Cechą charakterystyczną kąpieli w łaźni parowej jest też stosunkowo niska temperatura oraz wysoka wilgotność .

Skontaktuj się z nami