Sauny Fińskie - „Zaprojektuj swój dom z sauną.”
Sauna to wynalazek fiński - z tego języka pochodzi także jej nazwa. Budowana z drewna o małej ilości żywicy sauna, od wieków jest niezbędnym elementem codziennego życia Finów. Niezwykłe właściwości urządzenia przyczyniły się do popularności sauny na całym świecie.
Zabieg w saunie polega na ogrzewaniu ciała gorącym i suchym powietrzem i późniejszym chłodzeniu go zimnym powietrzem, wodą, lub nawet śniegiem. Korzystanie z sauny ma zbawienny wpływ zarówno na ciało jak i na duszę. Po pobycie w niej czujemy się rozluźnieni fizycznie i psychicznie. Nasz humor wyraźnie się poprawia, a oczyszczony z toksyn organizm może zaimponować zwiększoną wydolnością.
Sauna wpływa także na urodę - przeciwdziała starzeniu się skóry i pomaga w zwalczaniu cellulitu. Zdrowe osoby mogą korzystać z sauny bez większych ograniczeń (zalecana częstotliwość to dwie, trzy wizyty w tygodniu). Unikać kąpieli w saunie powinny za to osoby mające problemy z układem krążenia lub skórą.

W naszej ofercie posiadamy sauny


Sauna solna łączy w sobie dobroczynne działanie sauny suchej oraz soli morskiej. Poprzez połączenie odpowiedniej wilgotności, temperatury i soli powietrze jest nasycone pierwiastkami korzystnie wpływającymi na nasze zdrowie i wygląd. Warto wspomnieć, że 40 minutowa sesja w saunie solnej może dostarczyć nam tyle jodu, co trzydniowy pobył nad morzem, a to wszystko dzięki wysokiemu stężeniu tego pierwiastka. Sauna piwna to najczęściej większe pomieszczenie, w skład którego wchodzi sauna IR na podczerwień, natryski oraz drewniane wanny do kąpieli w składnikach, z których powstaje piwo oraz wygodnymi, podgrzewanymi ławami. W pomieszczeniu tym instaluje się także dystrybutory z piwem. Sauna na podczerwień, zwana inaczej infrared jest sauną niskotemperaturową w której temperatura jest od 37 do 55 stopni C. Źródłem ciepła są emitery promieniowania podczerwonego. Promieniowanie to wnika nawet 4 cm w głąb skóry i doskonale ją rozgrzewa, wzmagając proces pocenia i usuwania zbędnych substancji z organizmu.

Skontaktuj się z nami