Strefa SPA w domu

Budowa strefy SPA w domu – o czym nie można zapomnieć?


Dla niektórych idea posiadania własnej strefy SPA w domu wydaje się przesadą, dla innych jednak to całkiem rozsądny pomysł. Wszystko dlatego, że niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że budowa SPA w hotelu czy to w domu, nie musi być takim wydatkiem, jak się wielu wydaje. Jak się za to przedsięwzięcie zabrać, by nie wydać miliona monet, a uzyskać ciekawy efekt?

Czym jest domowa strefa SPA?

Wiele kobiet marzy o posiadaniu swojej własnej strefy relaksu, w której mogłyby się całkowicie odprężyć, zapomnieć o wszelkich troskach, a przy okazji zadbać o swoje ciało. Dlaczego więc nie spełnić swoich marzeń i nie przygotować we własnym domu specjalnej przestrzeni przeznaczonej do relaksu?

Budowa SPA w domu wygląda tak samo jak budowa SPA w hotelu, różnią się one jedynie rozmachem. Co można znaleźć w hotelowej strefie wellness? Taka strefa nie istnieje bez:

Oczywiście nie każde SPA będzie wyglądać właśnie tak. Wiele zależy od projektu, własnych pomysłów i dostępnej powierzchni.

SPA w domu – o czym nie można zapomnieć?

Domowa strefa SPA będzie wyglądać oczywiście nieco skromniej. Raczej nie ma na nią zbyt wiele miejsca w mieszkaniu, jednak w domu wolnostojącym z pewnością znajdzie się wystarczająco miejsca na to, by postawić tam małą kabinę parową, czyli saunę, by móc nagrzewać swoje ciało, pocić się i pozbywać toksyn.

Oprócz pomieszczenia, które będzie pełnić funkcję sauny, czego jeszcze nie może zabraknąć w domowej strefie SPA? Na pewno wanny, w której będziemy mogli urządzać długie kąpiele.

Strefa SPA w hotelu – z jakich zabiegów można skorzystać?

Oczywiście w hotelowej strefie SPA skorzystać można z zabiegów, które wykonywane są przez specjalistów w swojej dziedzinie. Oczywiście niektóre z tych zabiegów można powtórzyć w domu, innych – z uwagi na brak urządzeń czy wiedzy i umiejętności – niekoniecznie. W domu przygotować możemy sobie kąpiel w mleku czy też kąpiel błotną. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by zadbać o swoją twarz. Zrobimy to za pomocą urządzeń, które zakupić może każdy, a które nie są zbyt droga. Mowa między innymi o szczoteczkach sonicznych czy kawitacji. Nie można zapomnieć również o wszelkiego rodzaju maseczkach, peelingach i balsamach.