Strefa SPA w domu

Sauna to tradycyjny przedmiot fiński

Budowana z drewna o użytej małej ilości żywicy. Kąpiel parowa, od wieków jest niezbędnym elementem codziennego życia Finów. Jej niezwykłe właściwości przyczyniły się do popularności sauny na całym świecie.

To zdrowotny zabieg

Polega na naprzemiennym ogrzewaniu ciała gorącym i suchym powietrzem i późniejszym procesem schłodzeniu go zimnym powietrzem, wodą, lub nawet śniegiem. Korzystanie z sauny ma dobroczynny wpływ zarówno na ciało jak i na duszę. Po pobycie w saunie nastrój ulega poprawie, czujemy się rozluźnieni fizycznie i psychicznie. Wyraźnie się poprawia krążenie, a oczyszczony z toksyn organizm może zaimponować zwiększoną wydolnością.

Sauna znakomicie wpływa na urodę

pomaga w oczyszczeniu skóry, przeciwdziała starzeniu się jej i zwalcza cellulit. Zdrowe osoby mogą zażywać kąpieli w saunie bez większych ograniczeń (zalecana częstotliwość to dwie, trzy wizyty w tygodniu).

W naszej ofercie posiadamy sauny

Sauna solna - to odmiana sauny suchej. W tym miejscu odbywa się naturalna inhalacja solna. Poprzez połączenie odpowiedniej wilgotności, temperatury i soli powietrze jest nasycone pierwiastkami dobrze wpływającymi na nasze zdrowie. Zabieg łączy w sobie dobroczynne działanie sauny suchej oraz soli morskiej. Warto dodać, że 40 minutowa sesja w łaźni solnej może dostarczyć nam tyle jodu, co trzydniowy pobył nad morzem, a to wszystko dzięki wysokiemu stężeniu pierwiastka jodu.

Sauna piwna to najczęściej większy obiekt, w skład którego wchodzi sauna IR na podczerwień, natryski oraz drewniane wanny do kąpieli. To też obiekt z wygodnymi, podgrzewanymi ławami. W pomieszczeniu tym instaluje się dystrybutory z piwem.

Sauna na podczerwień zwana inaczej infrared. Sauna niskotemperaturową w której temperatura wynosi od 37 do 55 stopni C. Źródłem ciepła są emitery promieniowania podczerwonego. Promieniowanie to wgłębia się do 4 cm w głąb skóry i doskonale ją rozgrzewa. W ciele zachodzi proces pocenia i usuwania zbędnych substancji z organizmu.